default_mobilelogo
Вынікі творчага конкурса
 
На факультэце завяршылася падвядзенне вынікаў творчага конкурса “Лишь слову жизнь дана…”, які праводзіўся кафедрамі рускай і беларускай філалогіі сярод навучэнцаў сярэдніх навучальных устаноў Гродзеншчыны.
Па выніках ацэнкі прадстаўленых работ у розных творчых намінацыях большасць школьнікаў атрымала дыпломы І, ІІ і ІІІ  ступені.
Астатнія школьнікі будуць адзначаны сертыфікатамі за актыўны ўдзел у конкурсе.
Пра тэрмін правядзення ўзнагароджання пераможцаў будзе паведамляцца дадаткова праз персанальныя рассылкі.
Інфармацыя пра вынікі конкурса і час узнагароджання можна таксама будзе размешчана на сайце факультэта і на старонцы кафедры рускай філалогіі і беларускай філалогіі ў сацыяльнай сетцы “Вконтакте”.

Намінацыя “ДАСЛЕДЧЫ ПРАЕКТ” 

  1. Жылінскі Сяргей, СШ №27, г. Гродна, 9 клас – І ДЫПЛОМ
  2. Бяла Дар’я, Ліцэй № 1 г. Гродна 10 клас - “Літаратурны Гродна” – ІІ ДЫПЛОМ
  3. Каверская Алена, СШ № 5 г. Гродна 8 клас – ІІ ДЫПЛОМ
  4. Карась Андрэй, ГрГГ , 11 “А” клас  – ІІІ ДЫПЛОМ


Намінацыя
«Літаратура па-за часам»

1

Бонда Злата

Гімназія №6 г. Гродна, 6 клас

сертыфікат

2

Венядзіктаў Данііл

Гімназія №7 г. Смаргоні, 11 клас

сертыфікат

3

Калектыў 10 “В” класса

СШ № 39  г. Гродна

сертыфікат

4

Коўш Павел,
Крапивницкая Ольга

СШ № 7 г. Гродна, 11 клас

ІІІ дыплом

5

Янкоўскі Ілля

 

СШ № 3 г. Скідзель

сертыфікат

6

Слесарава Ксенія

СШ № 3 г. Скідзель

сертыфікат

7

Каскевіч Арыанна

СШ № 3 г. Скідзель

сертыфікат

8

Вучні 5 класа

СШ№ 3 г. Скідзель

сертыфікат

9

Кошчыц Ірына Антонаўна

настаўнік

СШ № 3 г. Скідзель

Лаўрэат

Прыз сімпатый

10

Прасняк Анастасія

СШ № 37 г. Гродна, 10 клас

І дыплом

11

Гусак Аляксандра

СШ № 33 г. Гродна, 11 клас

 

ІІ дыплом

 

Намінацыя «Пісьменнікі/творы-юбіляры 2021 / 2022» 

  1. Шаталава Ксенія - СШ № 35 імя М.А.Волкава г.Гродна 8 клас – І ДЫПЛОМ;
  2. Гаўрык Ульяна – СШ №26 10 клас – І ДЫПЛОМ
  3. Камінская Маргарыта IX клас, ДУА «Гожская СШ» - ІІ ДЫПЛОМ;
  4. Занеўская Арына - СШ № 5 г. Гродна, 7 клас – ІІІ ДЫПЛОМ;
  5. Кисель Александра Анатольевна, Седнева Валерия Константиновна, Станкевич Алеся Вячеславовна - ГУО "Гимназия № 10 г. Гродно", 8-9 классы – СЕРТЫФІКАТ;
  6. Арабок Валерыя, Улановіч Валерыя - СШ №40 10 кл Мае адносіны з літаратурай – СЕРТЫФІКАТ.

 

Намінацыя “ФАНФІК”

  1. Новік Вікторыя - СШ №11 г.Гродна 8 класа - – І ДЫПЛОМ;
  2. Бондарава Анастасія - Гожская СШ, 7 клас – ІІ ДЫПЛОМ;
  3. Гусак Аляксандра - СШ № 33 г. Гродна, 9 клас - ІІІ ДЫПЛОМ;

  

Намінацыя “Пішам эсэ пра літаратуру”

1

Арлоў Данііл

СШ № 16  г. Гродна, 7 клас

1 дыплом

2

Гоман Арцём

СШ № 28 г. Гродна, 11 клас

1 дыплом

3

Капыловіч Дзіяна

СШ № 37 г. Гродна, 11 клас

1 дыплом

4

Кузьміна Дар’я

СШ № 3 г. Слоніма

1 дыплом

5

Сцефановіч Анжаліка

СШ № 26 г. Гродна, 11 клас

1 дыплом

6

Шарапа Лізавета

СШ № 31 г. Гродна, 9 кл

1 дыплом

7

Бароўская Ганна

СШ № 41 г. Гродна, 8 клас

2 дыплом

8

Бяляўская Ганна

СШ № 33 г. Гродна,  9 клас

2 дыплом

9

Гаўрык Ульяна 

СШ № 26 г. Гродна, 10 клас

2 дыплом

10

Кончык Мілена

СШ № 33 г. Гродна, 9 клас

2 дыплом

11

Кудлаш Вікторыя

ВПК 10 клас “Ханявіцкі д/с-СШ”

2 дыплом

12

Лісоўская Віялета

ДУА “СШ № 2 г.п. Карэлічы”, 11 клас

2 дыплом

13

Радзікевіч Арына

СШ № 38 г. Гродна, 7 клас

2 дыплом

14

Свістун Ілля

НПК Дзярэчынскі д/с–СШ, 7 клас

2 дыплом

15

Сончык Дар’я

Гімназія № 10 г. Гродна, 11 кл

2 дыплом

16

Чакавы Мікіта

НПК Лелюкінскі д/с-СШ, 10 клас

2 дыплом

17

Габрусевіч Марыя

Старадварэцкі НПК яслі-сад-БШ, 9 клас

3 дыплом

18

Галіцкая Лізавета

СШ № 2 г. Ваўкавыска, 10 клас

3 дыплом

19

Губко Мілана

СШ № 37 г. Гродна, 7 клас

3 дыплом

20

Жукоўскі Раман

Гожская СШ, 10 клас

3 дыплом

21

Карась Андрэй

Гродзенская гарадская гімназія,  11 клас

3 дыплом

22

Мазалевіч Сабрына

СШ № 26 г. Гродна, 9 клас

3 дыплом

23

Масель Виктория

СШ № 34, 10 клас

3 дыплом

24

Міхасёва Паліна

СШ № 41, 9  клас

3 дыплом

25

Палховіч Паліна

СШ № 38 г. Гродна, 6 клас

3 дыплом

26

Рагінь Валерыя

СШ  № 37 г. Гродна,10 клас

3 дыплом

27

Русьянава Кіра

Абухаўская СШ, 6 клас

3 дыплом

28

Руткоўская Валерыя

СШ № 37 г. Гродна, 9 клас

3 дыплом

29

Смірнова Аляксандра

СШ № 33 г. Гродна, 9 клас

3 дыплом

30

Сямашка Аляксей

СШ № 37 г. Гродна, 11 клас

3 дыплом

31

Чорная Ксенія

СШ № 38 г. Гродна, 9 клас

3 дыплом

32

Аплевіч Уладзіслаў

СШ № 38 г. Гродна

Сертыфікат удзельніка

33

Бушэйка Кацярына                                        

Райцаўскі ВПК д/с-СШ, 8 клас   

Сертыфікат удзельніка

34

Валюк Філіп

Гімназія № 4 г. Гродна, 10 клас

Сертыфікат удзельніка

35

Выбарнаў Мікіта

СШ № 5 г. Слоніма, 10 клас

Сертыфікат удзельніка

36

Дзірша Дар’я

СШ № 5  г. Гродна, 7 клас

Сертыфікат удзельніка

37

Калоша Міраслава

Гімназія №1 імя акадэміка Я.Ф. Карскага, 11 клас

Сертыфікат удзельніка

38

Кулікоўская Вікторыя

Мацвееўскі НПК-д/с-СШ, 8 клас

Сертыфікат удзельніка

39

Масойць Ксенія

СШ № 1 г. Астравец

Сертыфікат удзельніка

40

Рамнчук Вікторыя

СШ № 38 г. Гродна, 9 клас

Сертыфікат удзельніка

41

Савіцкая Дар’я

Гімназія № 2 г. Гродна, 7 клас

Сертыфікат удзельніка

42

Санько Сафія

СШ № 37 г. Гродна, 11 клас

Сертыфікат удзельніка

43

Станеўская Ганна

СШ № 38 г. Гродна,  9 клас

Сертыфікат удзельніка

44

Сыравая Вікторыя

СШ № 5 г. Гродна, 8 клас

Сертыфікат удзельніка

45

Талочка Вікторыя

НПК Дэмбраўскі д/с-СШ, 11 клас

Сертыфікат удзельніка

46

Чыжык Ангеліна

СШ № 27, г. Гродна, 10 клас

Сертыфікат удзельніка

47

Шкібель Марыя

Гімназія № 2

Сертыфікат удзельніка

 

Намінацыя “Я пішу” 

1

Калеснік  Кацярына

СШ № 41 г. Гродна,

9 клас

 1 дыплом

2

Каспярэц Вераніка

Князеўская СШ, 9 клас

Зэльвенскі  раён

1 дыплом

3

Касцечка Аляксандра

Гудзевіцкая СШ, 9 клас

1 дыплом

4

Мандзік Алег

Пескаўскі д/с-СШ, 9 клас

1 дыплом

5

Садоўская Яна

СШ № 35 г. Гродна,  6 клас

1 дыплом

6

Чыс Кацярына

СШ № 3  г. Ваўкавыска, 11 клас

1 дыплом

7

Якусік Кацярына

СШ № 3 г. Масты

1 дыплом

8

Касянчук Ульяна

СШ № 41 г. Гродна,  5 клас

2 дыплом

9

Крыштофік Вікторыя

СШ № 2 імя М.П. Масонава г. Свіслач, 11клас                                                           

2 дыплом

10

Лянкевіч Паліна

Гімназія № 6, 11 клас

2 дыплом

11 Малашанка Марыя СШ № 8 г. Гродно, 8 клас 2 дыплом

12

Перасадзька Анастасія

Гімназія №1 імя акадэміка Я.Ф. Карскага г. Гродна, 7 клас

2 дыплом

13

Раецкая Лізавета

СШ № 2 імя М.П. Масонава г. Свіслач, 8 клас

2 дыплом

14

Утачкіна Кацярына

СШ № 27 г. Гродна, 11 кл

2 дыплом

15

Цасідзэ Нэстані

СШ № 2 імя М.П. Масонава г. Свіслач, 10 клас                                          

2 дыплом

16

Цыдзік Данута

СШ № 11  г. Гродна,  7 клас

2 дыплом

17

Шчановіч Максім

СШ № 11  г. Гродна,  7 клас

2 дыплом

18

Беражнова Галіна

СШ № 7 г. Гродна

3 дыплом

19

Валынчук Анастасся

Гімназія № 7 г. Гродна, 8 клас

3 дыплом

20

Гоман Арцём

СШ № 28 г. Гродна,  11 клас

3 дыплом

21

Дзямянчык Андрэй

СШ №2 г. імя М.П.Масонава г. Свіслач

3 дыплом

21

Касцечка Дар’я

СШ № 37 г. Гродна,  11 клас

3 дыплом

23

Лайша Наталля

СШ № 27, г. Гродна, 11 клас

3 дыплом

24

Лебедзеў Павел

СШ № 35  г. Гродна, 6 клас

3 дыплом

25

Міхасёва Паліна

СШ № 41 г. Гродна,  9 клас

3 дыплом

26

Палубятка Златаслава

СШ № 40 г. Гродна, 8 клас

3 дыплом

 

Пузач Павел

СШ № 41 г. Гродна, 7 клас

3 дыплом

28

Расейна Лія

СШ № 11  г. Гродна 

3 дыплом

29

Сыравая Вікторыя

СШ № 5 г. Гродна, 8 клас

3 дыплом

30

Улейчык Паліна

СШ № 40 г. Гродна, 7 клас

3 дыплом

31

Шчэрбік Іван

СШ № 6 г. Гродна, 10 клас

3 дыплом

32

Альховік Руслан

Ліцэй № 1 г. Гродна, 11 клас

3 дыплом

33

Андрушчанка Вікторыя

СШ № 23 г. Гродна, 11 клас

сертыфікат удзельніка

34

Анткевіч Яўгеній

СШ № 35 г. Гродна, 9 клас

сертыфікат удзельніка

35

Анюкевіч Канстанцін

СШ № 28  г. Гродна, 10 клас

сертыфікат удзельніка

36

Асцюкевіч Марына

Гудзевіцкая СШ, 10 клас

сертыфікат удзельніка

37

Борчанка Яна

СШ № 22 г. Гродно, 11 клас

сертыфікат удзельніка

38

Будзіловіч Дамініка

СШ № 3  г. Гродна, 7 клас

сертыфікат удзельніка

39

Вайцяхоўская Вiкторыя

СШ № 28 г. Гродна, 10 клас

сертыфікат удзельніка

40

Галавач Кацярына

СШ № 2 імя М.П. Масонава г. Свіслач, 11клас                                      

сертыфікат удзельніка

 41

Горбач Аляксандра

СШ № 39 г. Гродна, 10 клас

 сертыфікат удзельніка
42

Гулінскі Мікалай

СШ № 6 г. Гродна, 8 клас

сертыфікат удзельніка

43

Дабрыян Арсеній

Гімназія №1 імя акадэміка Я.Ф. Карскага г. Гродна, 5 клас

сертыфікат удзельніка

44

Камінская Маргарыта

Гожская СШ, 9 клас

сертыфікат удзельніка

45

Камісараў Арцём

НПК Начские я/сад–СШ Воран. р-н,  8 клас

сертыфікат удзельніка

46

Канцэвіч Аляксандра

СШ № 2 імя М.П. Масонава г. Свіслач, 8 клас                                

сертыфікат удзельніка

47

Касьян Ксенія

СШ № 28 г. Гродна, 7 клас

сертыфікат удзельніка

 48

Кашэўская Злата

Гімназія №1 г. Гродна, 5 клас

 сертыфікат удзельніка

49

Коўрах Яўгеній

СШ № 40 г. Гродна, 8 клас

сертыфікат удзельніка

 50

Краўчык Георгій

СШ № 13 г. Гродна, 9 клас

 сертыфікат удзельніка

51

Кулікова Анастасія

СШ № 28 г. Гродна, 8 клас

сертыфікат удзельніка

52

Курыло Марыя

СШ № 3 г. Гродна, 5 клас

сертыфікат удзельніка

53

Куцаба Артур

СШ № 3 г. Гродна, 7 клас

сертыфікат удзельніка

54

Лапа Кацярына

СШ № 40 г. Гродна, 8 клас

сертыфікат удзельніка

55

Лінкевіч Аляксандр

Мацвееўскі НПК д/сад-СШ, 11 клас

сертыфікат удзельніка

56

Ляшкевіч Карына

Гімназія № 6 г. Гродна 

сертыфікат удзельніка

57

Максімчык Фёдар

Гімназія № 7 г. Гродна,   8 клас

сертыфікат удзельніка

58

Масюк Андрэй 

СШ № 26 г. Гродна, 7 клас

сертыфікат удзельніка

59

Мекеня Дарья

СШ № 22 г. Гродно, 5 клас

сертыфікат удзельніка

60

Міронава Сафія,

СШ № 11 г. Гродна,  10 клас

сертыфікат удзельніка

61

Млёнік Надзея

СШ № 2 імя М.П. Масонава г. Свіслачы, 11 клас                                      

сертыфікат удзельніка

62

Паўленка Дар’я

СШ № 40 г. Гродна, 11 клас

сертыфікат удзельніка

62

Пашкевіч Анастасія,

Клуб Прамень

сертыфікат удзельніка

64

Піліпчык Анастасія

НПК Орлеўскі д/с-СШ, 10 клас

сертыфікат удзельніка

65

Рак Iван

СШ № 28  г. Гродна, 10 клас

сертыфікат удзельніка

66

Саенка Глеб

СШ № 35  г. Гродна, 6 клас

сертыфікат удзельніка

67

Сачук Раман

г.п. Мір імя Г.І. Сташэўскай, 10 клас

сертыфікат удзельніка

68

Сегяневіч Максім

СШ № 3 г. Гродна,  5 клас

сертыфікат удзельніка

69

Скібіцкі Ілья

СШ № 35  г. Гродна,  6 клас

сертыфікат удзельніка

70

Скрабінская Таццяна

СШ № 11 г. Гродна, 7 клас

сертыфікат удзельніка

71

Стальмашак Надзея

СШ № 33 г. Гродна, 11 клас

сертыфікат удзельніка

72

Сячынская Вікторыя

СШ № 28 г. Гродна, 10 клас

сертыфікат удзельніка

73

Тарасевіч Леў

СШ № 23 г. Гродна, 5 клас

сертыфікат удзельніка

74

Урбан Аліна

СШ № 28 г. Гродна, 10 клас

сертыфікат удзельніка

75

Хацук Ягор

СШ № 28  г. Гродна, 7 клас

сертыфікат удзельніка

76

Чарніцкая Стэфанія

СШ № 11 г. Гродна, 8 клас

сертыфікат удзельніка

77

Шайко Анастасія

СШ № 11  г. Гродна, 8 клас

сертыфікат удзельніка

78

Шулейка Віялета,

СШ № 11 г. Гродна, 9 клас

сертыфікат удзельніка

 79

Шкута Яна

СШ №39 г. Гродна, 9 клас

 сертыфікат удзельніка

80

Шчарбіна Марыя

Гудзевіцкая СШ, 8 клас

сертыфікат удзельніка

81

Шыш Вікторыя

Райцаўскі ВПК-д/с-СШ, 11 клас

сертыфікат удзельніка