default_mobilelogo

Вынікі ХІІІ праекта кафедры рускай і беларускай філалогіі філалагічнага факультэта Гродзенскеага дзяржаўнага ўніверсітэта імя Янкі Купалы “І толькі слова ў вяках жыве…” // “Лишь слову жизнь дана…”

 У творчых конкурсах праекта ў гэтым годзе па кафедры беларускай філалогіі прынялі ўдзел 52 вучні школ г.Гродна.

У намінацыях  праекта пераможцамі сталі:

Намінацыя “Пішам эсэ пра літаратуру”:

І месца:

  1. Сцельмашок Надзея, СШ №33, 9 клас;
  2. Сончык Дар’я, Гімназія №10, 9 клас
  3. Галагуцкая Дар’я, Ганабоблева Паліна, СШ№31, 10 клас;
  4. Барцэвіч Анастасся, СШ №37, 10 клас;

                                             ІІ месца:

  1. Астроўская Святлана, Гімназія №10, 10 клас;
  2. Сідаровіч Марк, СШ №15, 10клас;
  3. Юрэчка Аляксандра, СШ №34, 10 клас;

                                           ІІІ месца:

  1. Дзмітрыева Аляксандра, СШ №5, 8 клас;
  2. Бяляўская Ганна, СШ №33, 7 клас.

Намінацыя “Я пішу”:

І месца:

  1. Пятрова Маргарыта, Гімназія №3, 11 клас;
  2. Шчэрбік Іван, СШ №6, 8 клас;
  3. Лоска Віктар, СШ№6, 8 клас;
  4. Якімовіч Кірыл, СШ №40, 7 клас;
  5. Быцко Караліна, СШ №31, 6 клас;
  6. Пракопчык Цімафей, СШ №5, 5 клас;

ІІ месца:

  1. Шафарэвіч Ксенія, СШ №33,7 клас;
  2. Ушчаноўская Надзея, СШ №31, 10 клас;
  3. Власенкова Медзіна, СШ №40, 7 клас.

ІІІ месца:

  1. Крупічовіч Анастасія, СШ №40, 7 клас;
  2. Трацяк Мікіта, СШ №40, 9 клас;
  3. Кашубовіч Анастасся, СШ №31, 8 клас;
  4. Сыравая Вікторыя, СШ №5, 6 клас;
  5. Барэль Мікіта, СШ №31, 8 клас.

Творы ўдзельнікаў дадзенай намінацыі будуць прапанаваны для размяшчэння на сайт Гродзенскага аддзялення “Саюза пісьменнікаў Беларусі”

Намінацыя “ У пошуках слова”:

І месца:

  1. Карась Андрэй, Гродзенская гарадская гімназія, 9 клас;
  2. Місцюк Кацярына, СШ №31, 8 клас;
  3. Барэль Арсеній, СШ №33, 9 клас;
  4. Баранчук Улада, СШ №7, 8 клас;
  5. Дунько Рыгор, СШ №7, 8 клас.

ІІ месца:

  1. Мядзведзева Надзея, СШ №5, 11 клас;
  2. Клімчук Ксенія, СШ №5, 8 клас.

 Намінацыя “Літаратура і жывапіс: творчы дыялог” (прэзентацыі)

І месца:

  1. Пракопаў Павел, СШ №5, 10 клас;
  2. Лідака Таццяна, СШ №7, 9 клас;

ІІ месца:

  1. Раговін Мацвей, СШ №31, 11 клас;
  2. Чуча Дар’я, Дзербыш Эліна, СШ №31, 10 клас;
  3. Дробаў Мікіта, СШ №23, 9 клас;

ІІІ месца:

  1. Раговін Мацвей, Язэпчык Кацярына, Ярашэвіч Ева, Кадач Ірына, СШ№31, 11 клас;
  2. Кулак Кацярына, Жэгала Анастасія, СШ №31, 10 клас.

Намінацыя “Пісьменнікі- юбіляры 2019/2020 года”

І месца:

  1. Калодка Таццяна СШ №41, 10 клас;
  2. Каплунова Дамініка, СШ №41, 7 клас;

ІІ месца:

  1. Малышка Анастасся, СШ №5, 7 клас;
  2. Дзюба Вікторыя, СШ №5 7 клас;

ІІІ месца:

  1. Парманчук Уладзіслаў, СШ №31, 10 клас;

Намінацыя “РАФТ-выказванне”

ІІ месца:

  1. Сцефановіч Анжаліка, СШ №26, 9 клас.

     Выказваем падзяку ўсім пераможцам і ўдзельнікам  конкурсаў нашага праекта, жадаем новых творчых здзяйсненняў.

    Узнагароды і граматы пераможцам будуць абаявязкова перададзены ва ўстановы адукацыі.